Tjera

Lëkundje të forta termeti në Shqipëri, epiqendra në Hamallaj në Durrës, magnituta 4.9 ballë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndierë pak minuta më parë në Tiranë dhe disa zona përreth. Mësohet se tërmeti ka qenë rreth 5.1 ballë sipas rrjetit ndërkombëtar sizmiologjik, ndërsa epiqendra ka qenë në zonën e Hamallajt dhe Gjirit të Lalzit, rreth 12 km larg me thellësi 20 km. Njerëzit janë përfshirë nga paniku dhe kanë dalë në rrugët e Tiranës.

Comments are Closed

Theme by Anders Norén

%d bloggers like this: