Tjera

FUTBOLLISTI I ARABISË SAUDITE FESTON GOLIN ME SHQIPONJË (VIDEO)

Duket se në këtë Kampionat Botëror, edhe atë në Rusi, simboli i Shqiponjës dy krerëshe po zen vend të veçantë.

Pasi Granit Xhaka dhe xherdan Shaqiri festuan festuan golat e tyre kundër Serbisë me simbolin e shqiponjës, gjestin e njejtë e bëri edhe futbollisti Zviceran Lihshtajner, ndërsa sonte golin e tij e ka festuar edhe futbollisti i Arabisë Saudite, Salem Al-Daësari.

Ai bëri shqiponjën me duar pasi shënoi golin e epërsisë kundër Egjiptit.

Kujtojmë se Xhaka, Shaqiri dhe Lihshtajner u dënuan nga FIFA për shkak të gjestit të tillë. /SHENJA/

 

Comments are Closed

Theme by Anders Norén

%d bloggers like this: